Hakkımızda

Yola çıktığımız ilk günden beri, çok erken yaşlardan itibaren edinilmesi gereken yabancı dil eğitimine ve çocuklarımızın boş vakitlerini doğru değerlendirmesinin önemine dikkat çekmek için hem ulusal hem de uluslararası alanda eğitimin güçlendirilmesine destek vermeyi ve özellikle yabancı dil öğrenmek gibi dünyaya açılan bir anahtarın elde edilmesinde ihtiyaç sahiplerini yardımseverlerle buluşturmayı görev ediniyoruz.

Dünyada yaşanan bütün anlaşmazlıklara karşı toplumsal bütünleşmeyi güçlendirebilmek için elimizdeki en büyük aracın ‘dil’ olduğunun farkındayız. Karşılıklı anlayışı sağlamak için yaratılacak saygı atmosferinde birbirimizi ‘anlamanın’ önemini her geçen gün daha iyi kavrıyoruz. Bu amaçla doğrultusunda SEYEV olarak 2005’ten beri dil eğitiminin gerektirdiği imkânlara koşulsuz erişimin destekçiliğini yaparken önyargıya, ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı dilsel ve kültürel çeşitliliği savunuyoruz.

Başta İngilizce olmak üzere yabancı dil eksikliği öğrencilerin düşünce ve gelecek planlarının gelişimine engel teşkil ederken; biz Seyev gönüllüleri olarak ülkemizin her köşesindeki okullara ulaşarak, öğrencilerin yabancı dile karşı tedirginliklerini ve önyargılarını kırmalarına yardım ediyor, fırsat eşitliği sağlayarak bir adım ileri gitmeleri için çabalıyoruz.

Seyev, hayallerinin peşinden koşmuş olan idealist bir düşüncenin ürünüdür, bu nedenle vakıf bünyesinde 15- 25 yaş arası genç girişimcilerin fikirleri desteklenmekte ve onların dünyaya açılabilmeleri yolunda her daim çaba sarf edilmektedir.

Kurucumuz Hakkında

1982 yılında Ankara’da doğdu. Bir asker kızı olarak askeri lojman bahçelerinde koştu, oynadı, paylaştı bu sayede öğrendi, eğer tadını bilirseniz, ekmeği paylaşmanın, ekmeğin kendisinden daha lezzetli olduğunu…

Anamur Süper Lisesi Yabancı Dil ağırlıklı bölümünde okudu. Okurken en iyi ilacın İLGİ ve SEVGİ olduğunu gösteren öğretmenleri sayesinde gideceği yerden her daim emin oldu ve karşısına çıkan engeller onun için sadece birer dinlenme noktası oldu.

Öğrendiği dilleri minicik bir ilçede çalıştı bu sayede yabancı dili, doğru metot ve materyal kullanılırsa imkânı olan ya da olmayan herkesin öğrenebileceğini kanıtlamaya ant içti.

13 yılda 5300 kişiye İngilizce ve Fransızca öğretti. Dünyalık mal ona yöneldiğinde vermesini bildi, zira vermek, tüketmek değil aksine çoğalmaktır ve yardımlaşma toplum gelişmesi için en güzel vesiledir. Sevmek fiilinden sonra gelen en güzel fiili, yardım etmeyi yaymak istedi, SEYEV’ i kurdu. Ülkenin en genç vakıf kurucusu oldu.

SEYEV para bağışı kabul etmeyen Türkiye’deki tek vakıftır.

Seyev Gönüllüleri Ne Yapar?

Hayattaki en kıymetli hediyenin 'zaman' olduğunu bilirler, Seyev tarafından belirlenen okullardaki geleceğimizin minik mimarlarına zamanlarını ayırırlar. Akademik, mesleki ve hayati bilgilerini ANLATIRLAR.

Yaratıcı düşünce gelişimine destek olarak her türlü yazılı, görsel ve sosyal materyal bağışında bulunarak PAYLAŞIRLAR.

Dünyanın hayal kuranlara ve düşlediğini yapanlara ihtiyacı olduğunu bilirler, sahip oldukları yetenekleri aktarırlar, öğrencilere her birinin mucize olduğunu hatırlatır UFUK AÇARLAR.

Eğitirler. Şarkı söylerler. Tiyatro yaparlar. Müzik çalarlar. İnandırırlar. Dünyaya açılır, dünyaya açarlar.

Vakit varken tomurcukları toplarlar

Son güncellemeleri takip et

Top