Cumhuriyetin Çocukları Kimdir?

SEYEV ailesi içerisinde akademik başarısı yüksek, dünyayı dünyanın konuştuğu dil ile takip edebilen, ahlaki ve estetik değer yargılarına sahip olan, kendi bilgi ve yeteneklerinin farkına varıp bunları kullanabilen, hayat boyu öğrenmeyi benimsemiş, yüzü daima ışığa dönük, yaşadığı dünyaya karşı sorumluluk sahibi olan ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden bireylerdir.

SEYEV Hakkında

SEYEV olarak; kurulduğumuz günden bugüne;

 • Yabancı dil edinimine ulaşmak konusunda elverişsiz şartlardaki 11.045 çocuğumuza 10 yılda 331.350 saat ders verdik.
 • 10 yıl içinde 11.045 çocuğumuz elverişsiz şartlara rağmen 331.350 saat boyunca ders verilerek dil edindirdik.

Nasıl Dil Edindiriyoruz?

SEYEV olarak, dil edindirme süreçlerimizde YEK Metot kullanıyoruz.YEK Metot, Dil Bilim, Nörobilim içerisinde bulunan bir metodolojidir. Merkezinde yüksek başarılı dil edindirme sistemi YEK METOT yer almaktadır.

“Anlıyorum fakat konuşamıyorum” yakınmasına son vermiş olan bu eğitim sistemi, Türk yabancı dil eğitim içerisindeki kronik sorunu kökten çözen bir metottur. Dil edinimi, beynin Broca bölgesi ile Wernicke bölgesinin etkin kullanımı neticesiyle oluşan bir süreçtir. YEK Metot ise bu bölgeleri aktifleştirerek dil “edinimi”ni kolaylaştırmaktadır.

YEK Metot’un Avantajları Nelerdir?

 • YEK Metot’un temel ayaklarından biri de nörobilim ve dilbilim disiplinlerinin birleşimidir.
 • Kişisel gelişimde dil edinme sürecinde negatif rol oynayan psikolojik durumlar varsa tespit edilerek düzeltilir.
 • Öğretmen tarafından daha az müdahale ile öğrencinin anladığı dili keşfetmesi sağlanır.
 • Ezberden daha çok, düşünme odaklı eğitim verilmektedir.
 • Kişinin kendi farkındalığı sağlanarak yaratıcılığı geliştirilir.
 • Program, kişinin ideal dil edinme yöntemi üzerine kurulur.
 • Yeteneğe ve yaşa bağlı bir sistem değildir. Ana dilin ve edinilecek olan hedef dilin, psikolojik olarak rahat bir şekilde edinilmeye başlamasını hedefleyen bir metottur. Ana dilin de doğru kullanılması esas prensiptir.
 • ”Öğretmen konuşmaz, öğrenci konuşur” ÖKÖK prensibiyle ilerlenmektedir.
 • Bilgisayar, akıllı telefon ve tablet aracılığı ile özgür kullanım sunar.

Hashtag - Sloganlar: #100YılımızdaDilEdiniyorum #CumhuriyetÇocuklarıDünyaileKonuşuyor #CumhuriyetÇocuklarıDünyayaAçılıyor

Cumhuriyetin Çocukları
Platformunun Hedefleri Nedir?

 • 1. SEYEV’in geniş, dengeli, kavramsal ve bağlantılı, ayrıntılı ve gelişimsel olarak uygun müfredatı ile YEK metodu kullanarak Dünyayı dünyanın konuştuğu dil ile takip edebilmek amacıyla akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilen Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100.000 dünya vatandaşı yetiştirmek

 • 2. Yabancı dilde kavramsal öğrenmeyi teşvik etmek ve yabancı dil bilgisinin yaşayarak edinilebileceği çerçeveler oluşturmak.

 • 3. Global dünyaya ilişkin konulara ulaşan yollarla öğrenmenin önemini vurgulamak.

 • 4. Cumhuriyetin çocuklarına öğrendikleri yabancı dil bilgisini çevrelerindeki ilişkilendirmeleri için özgün fırsatlar sunmak.

 • 5. Hızla gelişmekte olan bilim ve teknoloji çağında, çocukların yabancı dil eğitimine ulusal ve evrensel kimlik kazandırmak suretiyle entelektüel birikimlerine katkıda bulunarak onları, ülke ve dünya gündemini, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden ve uluslararası platformlarda kendilerini rahatlıkla ifade edebilen bireyler olarak yetiştirmek.

 • 6. Topluma sorgulayan, kendine güveni yüksek, ana dilinde kendini çok iyi ifade edebilen, yabancı dil becerileri oldukça gelişmiş, ilgi ve yeteneklerinin farkında, mutlu, problem çözebilen, değişik kültürlerin zenginliklerini anlayabilen, toplumsal sorunlara duyarlı olan yaratıcı nesiller yetiştirmek.

 • 7. SEYEV Yabancı dil edinme platformu ile dünyayı ve farklı bakış açılarını daha iyi tanımalarını ve anlamalarını, kültürel gelişimlerini sağlamlaştırmalarını, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmelerini, yabancı kişileri anlayabilmelerini ve kendilerini onlara anlatabilmelerini, yurtdışı turistik gezilerini kolaylıkla yapabilmelerini, yüksek öğrenimlerinde ve sonraki eğitimlerinde yabancı dil konusunda gözle görülür başarılara ulaşabilmelerini ve bu sayede ileride iş bulma olanaklarını çoğaltmalarını ve küresel dünyada yer alabilmelerini sağlamaktadır.

image

Cumhuriyetin Çocukları İlkeleri Nedir?

Birbirine karşı sevgi, saygı ve güven duyan iletişim becerisi yüksek bireyler yetiştirilmesi.

Yaşam boyu öğrenmeyi sürdürmeyi ilke edinmiş, üreten ve küresel gepşmeleri takip eden bireyler yetiştirilmesi.

Edindiği bilgiyi sorgulayan ve kendi hayatının içinde bu bilgiyi entegre edebilen bireyler yetiştirilmesi.

Nasıl Destek Olabilirim?

Duyarlı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını yaşatacak olan gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızın eğitimine bu proje özelinde destek olmak için tıklayınız.

Destek olmak için tıklayınız.
Gönüllü Ol

“Cumhuriyetin Çocukları Projesi’nde ben de fayda sağlayabilirim” diyorsanız hemen gönüllü olmak için bize ulaşın.

Gönüllü olmak için tıklayınız.